GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 8681432
nr 868 1432
Kaffeservis
3 delar. nysilver, CG Hallberg, 1920-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 januari 2014
kl 20:36:45
5/1 09:27:46
100 kr
6/1 20:25:36
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.